Pismo w sprawie problemów pracowników BP

Poniżej wklejam tekst dzisiejszego pisma przesłanego do Prezesa ARiMR:

 

NSZZ "Solidarność" Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedstawia podstawowe problemy, z którymi codziennie borykają się pracownicy Biur Powiatowych:

 

1. Przede wszystkim brak obiektywnej oceny przez kierownictwo, co ma bezpośrednie przełożenie na Nasze wynagrodzenie.

2. Nepotyzm i uwarunkowania polityczne, które prowadzą do długofalowego zaniedbania pracowników bardzo wartościowych (nie uwikłanych politycznie).

3. Nie działający lub działający z błędami system IACS oraz duże obciążenie serwerów co powoduje konieczność pracy na dwie zmiany.

4. System IACS ciągle nie dysponuje pełnymi funkcjonalnościami. Opóźnienie przy wdrożeniu jest znaczne - terminy wypłat pod znakiem zapytania.

5. Aplikacja RDM, która miała być ułatwienie ale cały czas jest nie dopracowana i przez to zamiast pomagać i skracać czas obsługi wniosków wydłuża go.

Aplikacja RDM w swoim założeniu miała wspierać Biura Powiatowe przy rozpatrywaniu wszelakich wniosków o pomoc de minimis. Aplikacja ta powstała na zlecenie Departamentu Wsparcia Krajowego po błędach jakie powstawały przy rozpatrywaniu wniosków o wymarznięcia w 2012 roku. Jedyną zaletą tej aplikacji jest to, że nie trzeba (tak jak to było w 2012 roku) wysyłać oddzielnie każdej dyspozycji płatności tylko wprowadzono zbiorczą dyspozycję płatności. Bardzo poważnym mankamentem tej aplikacji jest to, że nie można edytować wygenerowanej decyzji bowiem generuję się w pliku PDF. Przy obsłudze wniosku suszowego operator ma obowiązek wprowadzania danych o działce ewidencyjnej na której rolnik zgłasza szkodę. Niestety we wniosku papierowym NIGDZIE rolnik nie wskazywał działek ewidencyjnych na których wystąpiła szkoda spowodowana suszą, pomimo tego w zasadach wprowadzania danych do aplikacji RDM wpisano, że taką działkę mamy wpisać, najlepiej z danych IAGS. Niestety w aplikacji RDM po użyciu odpowiedniego przycisku istnieje możliwość importu działek ewidencyjnych ale z ZSZiK i to nie z kampanii 2015 tylko z kampanii 2014.

Do aplikacji RDM przy obsłudze wniosku zarówno porzeczkowego jak i suszowego mamy wprowadzać powierzchnię oraz kurs Euro, przy wydaniu decyzji w RDM aplikacja nie zlicza wprowadzonych danych i kwotę która należy się rolnikowi trzeba wprowadzić samemu.

Przy tworzeniu zbiorczej dyspozycji płatności aplikacja generuje zbiorówkę w PDF, to można akurat zrozumieć bo LZP to poważna sprawa i wszelka modyfikacja jest nieuzasadniona, ale w zbiorczej dyspozycji płatności użyto czcionki o rozmiarze 8. Użycie tak małego rozmiaru czcionki powoduje, że wydruk jest mało czytelny.

Najważniejszą bolączką aplikacji RDM jest fakt, że on po prostu nie działa w związku z obciążeniem prac w Biurach Powiatowych. Wprowadzono limity czasowe dla poszczególnych województw, które także nic nie dały, w czasie przeznaczonym dla niektórych województw aplikacja nie działa z przyczyn technicznych.

Komentarze

+4 # juliusz 2015-10-19 09:46
Na takie pisma był czas rok temu. Teraz oczekujemy konkretów.
-2 # Webmaster 2015-10-19 09:50
Rok temu niestety nie było systemu IACS ani RDM. Jakich konkretów Pan oczekuje?
+1 # juliusz 2015-10-19 11:18
Z całym szacunkiem dla włożonej przez zz pracy - to jest zakładka "akcja podwyżki" i z tego co się zdążyłem zorientować pracownicy chcieli konkretnych pieniędzy, a nie pisma o nieobiektywnej ocenie, nepotyzm ie i problemach związanych wydajnością pracy. Przepraszam za może ostry ton, ale tak to czuję.
+4 # Webmaster 2015-10-19 12:08
Jesteśmy aktualnie cały czas w stanie pozwu zbiorowego, w Agencji jest Państwowa Inspekcja Pracy i oczekujemy na dalsze negocjacje w sprawie naszych żądań być może przy udziale mediatora. Będziemy negocjować zarówno z obecnym prezesem i jeżeli coś zmieni się w wyborach to z kolejnym także a wszystko po to żeby wynegocjować dla wszystkich środki finansowe. Aktualnie pracujemy nad dalszymi akcjami, które zmuszą pracodawcę do podjęcia kolejnych mediacji z nami.
+6 # juliusz 2015-10-19 12:28
I to mi się podoba. Taka informację należało umieścić w zakładce, a nie w komentarzach. Dla niektórych są to sprawy oczywiste, ale ja nie do końca bylem pewien czy mamy ten spor zbiorowy, czy nie i co się w tym względzie dzieje. I codziennie zaglądałem na stronę szukając konkretnej informacji. Żeby nie było wątpliwości: szacunek dla wszystkich związkowców i prośba o więcej bieżących informacji.
+1 # Dana 2016-03-30 20:05
miało byc po 500zł, dlaczego związek o nasze podwyżki nie walczy?
+2 # Zorro 2015-10-19 11:40
Do konkretów czyli generalnego z prawdziwego zdarzenia strajku!. Obecne działania tj. Te pisma powyżej to śmiech na sali, bossowie spotkać sie nie chca a czytać będą co pracownika dolega piwiedzcie w co wy gracie??? Albo przejdziecie do konkretów albo cały kapitał w postaci tych co wierzyli wierzą pójdzie w pi...okreslcie się to ostatni moment!!! Za chwile nikt was nie będzie czytał niestety tracicie wiarygodność!
0 # Webmaster 2015-10-19 12:11
Polecam lekturę przepisów dotyczących sfery budżetowej i konkretnych czynności, które jako pracownicy właśnie tej strefy możemy podjąć. Nie jest to temat prosty. Rozpoznajemy aktualnie pod kątem prawnym wszystkie dostępne sposoby wymuszenia działań na pracodawcy. Niestety forma strajku nie do końca jest formą akceptowalną przez nas jako pracowników sfery budżetowej. Musicie być wyrozumiali bo nie chcemy przekazać Wam jakiegoś bubla.
-1 # Dana 2016-03-30 20:07
Nowi kierownicy dostali o 1000zł więcej niż ich poprzednicy, dla nowych z pis u pieniążki się znalazły.
A co z naszymi obiecanymi podwyżkami po pięćset złotych?
0 # Pracownik BKM 2015-10-20 09:38
"Pismo w sprawie problemów pracowników BP"
a dlaczego nie w sprawie problemów pracowników ARiMR?
"Minusuje" się moje posty że problem nie dotyczy wszystkich ,nie dotyczy pracowników innych działów.I tu jest problem bo ARiMR nie była i nie jest jednorodna, Ale nie mówi się o tym otwarcie bo jest to chyba niewygodne.Zarobki muszą być zróżnicowane ,niestety
+1 # Webmaster 2015-10-20 10:06
Proszę zgłaszajcie problemy Waszych wydziałów na forum w dziale "zgłaszanie nieprawidłowości" w Waszym imieniu także będziemy występować i starać się wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości.
0 # Pracownik BKM 2015-10-20 10:12
Dziękuję myślę że razem damy radę ale z całym szacunkiem dla pracowników biur problem inspektorów terenowych powinien być rozpatrywany oddzielnie bo nie chodzi tu tylko o płace.
0 # Webmaster 2015-10-20 10:37
Jeżeli będzie taka potrzeba to oczywiście będziemy to robić oddzielnie. Razem ma sens tylko wtedy gdy problemy się pokrywają. Proszę pisać na forum - będziemy reagować.
+2 # robotnik 2015-10-19 11:32
"oczekujemy" ?? chłopie oprzytomniej, cudów się spodziewasz>? ZZ niech robią co mogą nawet niech jedno pismo dziennie wyśla żeby prezes pamiętał że my nie odpuszczamy to już będzie duży sukces i dobry materiał pod kolejne negocjacje i rozmowy z przyszłym zarządem !
+1 # rds00 2015-10-19 10:59
Nie wkleiło całego pisma do Prezesa...
poza tym zgadzam się z Webmasterem w jednym... IACS w 2014 roku nie było.. został wprowadzony tylnymi drzwiami po cichu. Co do aplikacji RDM to była już w 2014 roku ale wszelkie uwagi Biur Powiatowych do tej aplikacji zostały dosłownie olane przez DWK :) dlatego całkiem sensownie napisane pismo :) tylko szkoda, że nie widać całości....
0 # Wiesia 2015-10-19 11:58
Proszę państwa, jak wynika z pism zarówno w tym roku jak i w roku poprzednim zwracałam uwagę prezesa na ww. problemy. Na spotkaniu 8.10.2015r. poprosiłam ponownie o wyjaśnienia zarówno Pana Prezesa jak i Panią Dyrektor DZZL w obecności innych związków zawodowych. Otrzymałam odpowiedz że to nie jest sprawa związków. Jednak mimo wszystko widząc co się dzieje i w jaki sposób odbija się to na pracownikach ponownie wystosowałam pismo w tym temacie.

Panie Juliuszu łatwo krytykować, szkoda że nie widzi Pan także drugiej strony.
Przewodnicząca NSZZ"S" ARiMR
Wiesia Gawior
tel.781474546
0 # rds00 2015-10-21 13:26
Kiedy dokładnie pani Wiesiu pani pisała bo jakoś o tym piśmie w zeszłym roku i tych samych problemach nie chwaliła się pani szerzej pracownikom Biur Powiatowych :P
Cytuję Wiesia:
Proszę państwa, jak wynika z pism zarówno w tym roku jak i w roku poprzednim zwracałam uwagę prezesa na ww. problemy. Na spotkaniu 8.10.2015r. poprosiłam ponownie o wyjaśnienia zarówno Pana Prezesa jak i Panią Dyrektor DZZL w obecności innych związków zawodowych. Otrzymałam odpowiedz że to nie jest sprawa związków. Jednak mimo wszystko widząc co się dzieje i w jaki sposób odbija się to na pracownikach ponownie wystosowałam pismo w tym temacie.

Panie Juliuszu łatwo krytykować, szkoda że nie widzi Pan także drugiej strony.
Przewodnicząca NSZZ"S" ARiMR
Wiesia Gawior
tel.781474546
0 # Webmaster 2015-10-21 13:36
Domyślam się, że to o to pismo chodzi:
http://www.solidarnoscarimr.pl/Dokumenty/wynagrodzenia%202014r.pdf
+1 # Dana 2016-03-30 20:08
Walczyliśmy o 500 zł, pani już dostała intratnystołek , a nasze podwyżki dostali nowi kierownicy z pis u
0 # robotnik 2015-10-19 13:03
jak reprezentuje sie konkretna sile to się dostaje kase:
http://wolnemedia.net/gospodarka/podwyzki-dla-funkcjonariuszy-sb-tuz-przed-wyborami/
+1 # ania 2015-10-19 20:22
A co z problemami w OR-ach???
Dlaczego te kwestie nie są poruszane, BWI ma śrubę przykręcaną przy każdym naborze i mega odpowiedzialność.
-3 # rocki 2015-10-20 05:35
Nie mówi się tu już o inspektorach terenowych.Oni już mieli swoje 5 minut? Specyfika ich pracy różni się od reszty pracowników o 360 stopni. Kiedy wprowadzano system zadaniowy, który w założeniach miał poprawić warunki płacowe inspektorów pracownicy BP negatywnie komentowali wysokie premie ,mimo że inspektorzy musieli podpisywać niezgodne z prawdą oświadczenia o czasie pracy,mimo, że o naszych problemach wiedzieli wszyscy(ówczesne forum). Mimo ze "zadaniówka" była niezgodna z prawem,że przychodzili do nas ludzie do "pomocy", którzy nie nadawali się do tej pracy. Co zatem robili w BP, że ich stamtąd się pozbywano ? Dlaczego tym co chcieli przejść do BKM płacono za to podwyższając uposażenie .Czy to nie była podwyżka? To jest prawda o której zapominamy .Teraz wszystko wróciło do stanu wcześniejszego Inspektor terenowy powinien zarabiać przynajmniej o 25 procent więcej niż osoba siedząca za biurkiem.Czy ZZ zgadzają się z tym??
+6 # gucio 2015-10-20 11:56
O 360stopni? ... kiepsko reprezentujesz bkm
+3 # MHC5000 2015-10-21 18:50
Twoje argumenty rocki mają taki sam sens co ten Twój różny kierunek o 360 stopni - BKM jest takim samym działem jak każdy inny - dlaczego mają zarabiać więcej o 25% od siedzących za biurkiem nie bardzo rozumiem
+2 # rds00 2015-10-21 20:23
Zgadzam się z MHC :) ci siedzący za biurkiem i sprawdzający raporty z przeprowadzonej KnM muszą nieraz wykazać się ogromnym stoickim spokojem aby protokół był poprawiony przez kontrolerów wykonujących wizytacje terenowe... nawet muszą ścigać kontrolerów za brak podpisu... brak wpisania punktów niezgodności, także za co kontrolerzy terenowi mają dostawać więcej pieniędzy?? Chyba, że z tych wyższych pensji będą płacić wyższe składki na AC auta którym się rozbijają po terenie :D do dzisiaj hitem jest wypadek spowodowany przez kontrolerów BKM do którego doszło na polnej drodze i to jeszcze z ciągnikiem....
Cytuję MHC5000:
Twoje argumenty rocki mają taki sam sens co ten Twój różny kierunek o 360 stopni - BKM jest takim samym działem jak każdy inny - dlaczego mają zarabiać więcej o 25% od siedzących za biurkiem nie bardzo rozumiem
-1 # argar 2015-10-19 21:07
Jeśli chodzi o RDM to problemem jest wydajność, zaś jeśli chodzi o edytowalność decyzji - prosta sprawa można stworzyć makro, które będzie pobierał dane z RDM i wrzucał do worda - i to rozwiązuje sprawę
+1 # Webmaster 2015-10-20 05:54
Wydajność to problem wykonawcy systemu, który nie przewidział odpowiedniej liczby użytkowników do swojej aplikacji bądź też ograniczenie środków finansowych na zbudowanie odpowiedniej infrastruktury. Co do makra to oczywiście można stworzyć - jednak uważam, że pracodawca powinien nam stworzyć odpowiednie narzędzia pracy, to nie my powinniśmy coś tworzyć - powinniśmy to po prostu mieć i działać i nie tracić czasu.
+5 # BOLO 2015-10-20 05:53
Moze faktycznie potrzebna jest interwencja i poparcie Prezydenta w koncu podobno byl uklad ze solidarnosc popiera Dude.Pani Wiesiu kiedy bedzie prosba o pomoc Prezydenta w tej sprawie?
+2 # fad 2015-10-20 15:03
Argar-nie da się stworzyć makra pdf--word. Do tego potrzebny jest specjalny konwerter. Owszem, worda zapiszesz jako pdf, odwrotnie się nie da.
0 # rds00 2015-10-21 13:23
Jedyne Biuro Powiatowe w Polsce ma możliwość zmiany pliku PDF na WORD dzięki programowi Adobe Acrobat :) i wiem, że ma to BP taką możliwość bo sam korzystałem z pomocy tego BP przy tworzeniu wersji edytowalnej wniosków pdf o nadanie i zmiane uprawnień dla pracowników BP.
Cytuję fad:
Argar-nie da się stworzyć makra pdf--word. Do tego potrzebny jest specjalny konwerter. Owszem, worda zapiszesz jako pdf, odwrotnie się nie da.
+1 # MHC5000 2015-10-21 18:55
Jakim cudem to jedno biuro ma wykupioną licencję na (pełną) wersję Adobe Acrobat'a ? Chyba że nie mają licencji - wtedy naprawdę źle to o nas (jako o firmie) świadczy.
+1 # rds00 2015-10-21 20:16
Ma wykupioną licencję na pełną wersję Adobe Acrobata :) wiem bo sam sprawdzałem w Departamencie Informatyki i mają PEŁNĄ (!!!) wersję Adobe Acrobat :) i masę zleceń przez to z DPB, DBR i niektórych BP
Cytuję MHC5000:
Jakim cudem to jedno biuro ma wykupioną licencję na (pełną) wersję Adobe Acrobat'a ? Chyba że nie mają licencji - wtedy naprawdę źle to o nas (jako o firmie) świadczy.
0 # rds00 2015-10-23 10:31
Jak ktoś chce mogę podać namiary na to Biuro z Adobe Acrobat ;)

Comments are now closed for this entry

Dodatkowe informacje