Wielkanocne spotkanie członków NSZZ "Solidarność" przy Małopolskim Oddziale Regionalnym

"Takie momenty są naprawdę potrzebne” – tak podsumował piątkowe spotkanie Wielkanocne członków Komisji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Małopolskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jeden z jego uczestników. W charakterystycznym budynku„Nafty” przy ulicy Lubicz 25 w Krakowie w podniosłej atmosferze 27-ego marca br. spotkali się ludzie zaangażowani w NSZZ „Solidarność” w ARiMR wraz z Panem Wojciechem Grzeszkiem – Przewodniczącym Regionu Małopolskiej„Solidarności”.

Na początku powitała wszystkich przybyłych gości Przewodnicząca Komisji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” w Małopolskim Oddziale Regionalnym ARiMR Pani Anna Kubik. W pięknych słowach wyraziła radość ze spotkania w niezwykłym wiosennym czasie. Podkreśliła, żet akie chwile przypominają o sprawach najważniejszych, pomagają w codziennych zmaganiach z naszą rzeczywistością.

Następnie Katarzyna Kruk - członek Komisji Podzakładowej NSZZ przedstawiła krótką prezentację dotyczącą historii NSZZ „Solidarność” oraz jej struktury w ramach ARiMR. Warto przecież mieć świadomość, że „Solidarność” to najliczniejsza i najbardziej wpływowa organizacja pracowników. Nasza historia sięga roku 1980-ego, w którym robotnicy mieli odwagę podjąć walkę o lepsze życie. Zebrani na sali jeszcze raz uświadomili sobie, że dzięki odwadze i niezłomnej postawie tysięcy ludzi, których połączyła „Solidarność”, Polska odzyskała niepodległość. Prezentację zakończyły słowa Jana Pawła II: „Niema wolności bez SOLIDARNOŚCI”, celna okazała się także myśl Steve’a Jobs’a: „Ludzie, którzy są wystarczająco szaleni, że myślą, że mogą zmieniać świat, są jedynymi, którzy to czynią”.

W dalszej części spotkania głos zabrał Wojciech Grzeszek, który w zajmujący sposób przedstawił historię i idee naszego związku. Chętnie odpowiadał także na pytania uczestników. Przemawiała także goszcząca w Krakowie Wiesława Gawior – Przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w ARiMR, oraz Robert Gibała - Zastępca Przewodniczącego z Rzeszowa. Przedstawili oni konkretne pomysły na rozwiązanie największych bolączek pracowników Agencji. Po części oficjalnej uczestnicy składali sobie życzenia świąteczne dzieląc się tradycyjnym jajeczkiem. Zorganizowana przez Komisję Podzakładową w Małopolsce uroczystość była dobrym sposobem, by w miłej atmosferze cieszyć się ze Zmartwychwstania i wspólnie zastanowić się nad możliwością poprawienia sytuacji pracowników ARiMR.