Przedłużamy termin referendum

Komisja Zakładowa postanowiła unieważnić głosowanie, wydłużyć termin przeprowadzenia referendum i powtórzyć głosowanie.

Głosowanie online w referendum miało miejsce po raz pierwszy w Polsce. Nigdy też system na którym przeprowadzaliśmy głosowanie nie obsługiwał tak dużo głosujących. To spowodowało liczne problemy, których nie można było przewidzieć wcześniej. Wystąpiły problemy nie zależne od nas i na szczęście nie od naszego systemu głosowań. Największym problem jest blokada antyspamowa przez firmy dostarczające pocztę, z której korzystają nasi pracownicy, np. Interia.pl, gazeta.pl, Onet.pl i inne.

Niestety do wielu pracowników nie poszedł przez to link do głosowania. Nie wszystkie serwery też powiadamiały nasz system, że mail nie dotarł do adresata. Nie możemy więc prawidłowo zweryfikować, kto otrzymał maila a kto nie. Bez takiej weryfikacji nie możemy ponownie przesłać maila.

Dlatego postanowiliśmy przedłużyć termin przeprowadzenia referendum do dnia 25 sierpnia 2023 r. i przeprowadzić ponowne głosowanie. Powtórne głosowanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Dokładny termin rozpoczęcia wysyłania maili podamy w osobnym komunikacie. Ze względu na ww. problemy wysyłka linków do głosowania będzie odbywać się partiami i potrwa dwa dni. Każdy będzie miał 7 dni na oddanie głosu.

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje