Kolejny krok w stronę strajku

Kontynuując zamiar przeprowadzenia referendum strajkowego, w dniu 8 maja 2023r. wysłaliśmy do Prezes ARiMR pismo z wnioskiem o dane niezbedne do jego przeprowadzenia. Zwróciliśmy sie z wnioskiem o:

  1. Informacje o ogólnej liczbie Pracowników zatrudnionych w Agencji na dzień 30 kwietnia 2023 r. (łącznie z osobami przebywającymi na urlopach bezpłatnych, macierzyńskich, wychowawczych i innych dłuższych usprawiedliwionych nieobecnościach).
  2. Liczbie Pracowników w poszczególnych jednostkach terytorialnych ARiMR.
  3. Listy pracowników zatrudnionych w poszczególnych jednostkach terytorialnych.

W związky z tym, że referendum zostanie przeprowadzone poprzez głosowanie z urną, przez 3 osobowe Komisje zwróciliśmy się również z wnioskiem o udzielenie informacji:

  1. W jaki sposób organizatorzy referendum będą mogli przekazać informację o terminie przeprowadzenia referendum w danej jednostce, sposobie głosowania oraz pytaniach referendalnych?
  2. W jaki sposób będzie możliwe przeprowadzenie głosowania. Czy członkowie Komisji będący pracownikami danej jednostki organizacyjnej, będą mogli przejść po stanowiskach pracowniczych i dokonać aktu głosowania?
  3. W przypadku gdy członkowie Komisji nie będą pracownikami danej jednostki organizacyjnej w jakim miejscu będą mogli przeprowadzić procedurę głosowania?

Czekamy na odpowiedź. W tym czasie kompletujemy sklady komisji. Zwracamy sie ponownie z apelem o pomoc przy organziacji referendum zarówno naszych członków jak i pozostałych pracowników.

Poniżej pismo przesłane do Pani Prezes

Pobierz plik

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje